İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

08 ARALIK 2021, ÇARŞAMBA   

20

genç-İMO DEPREM MÜZESİNDE

    Yayına Giriş Tarihi: 03.11.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 15.11.2021 13:23:41  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.11.2021 13:17:40

Genç mühendis adayları, pandemi süreci sonrası ilk teknik gezilerini geçtiğimiz hafta deprem farkındalığını bir kez daha hatırlatmak adına “İzmit Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi”ne yaptılar.

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi`nin gençlik kolları olan genç-İMO öğrenci üyeleri gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra gelişen güncel bilgi ve teknolojiler ışığında mesleki anlamda da etkinlikler ve teknik geziler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Ülkemiz açısında da önemli bir olgu olan "Deprem" konusunda yapılan çalışmalar ve araştırmalar ile ilgili bilgi aldıkları ve çok faydalı geçen gezide genç mühendis adayları, yerkürenin hareketleri, İzmit`in depremselliği ile ilgili konularda bilgiler aldı. Müzede bulunan 17 tematik adımı gezen genç-İMO ekibi yaptığı incelemeler sonunda geziden memnun kaldıklarını ve bu projenin deprem bilinci aşılamada faydalı bir çalışma olduğunu belirttiler.

Mühendis adayları gezinin ardından ilimizde önemli bir marka değeri olan Pekdemir İnşaat`ın bu zamana kadar yaptıkları başarılı işlerden oluşan "Pekdemir Müzesi"ni de gezme fırsatı buldular.Okunma Sayısı: 4

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.