İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

28 EKİM 2021, PERŞEMBE   

26

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI KOCAELİ ŞUBESİ’NİN ANKARA`DA MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRISI İLE İLGİLİ BASIN BİLDİRİSİ

    Yayına Giriş Tarihi: 15.03.2016   Güncellenme Zamanı: 11.10.2016 13:31:59  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.10.2016 13:37:30

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi olarak Ankara Kızılay`da meydana gelen bu hain saldırıyı bir kez daha lanetliyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah`tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. İş ve ekmek kaygısında olan masum yurttaşlarımızın haince, kalleşçe katledilmesine elbette sessiz  kalamazdık. Yüreğimizi dağlayan, günahsız insanlarımıza saldıran gizli elleri lanetliyoruz. İşinde, telaşında olan hiçbir şeyden habersiz sevgi dolu, masum yürekli insanlarımızın öldürülmesi bizleri çok üzmüştür.


​Tarih boyunca ANADOLU, bu mümtaz topraklar, hep BARIŞ, KARDEŞLİK, HUZUR ve MUTLULUĞU yaymak için öncü olmuştur. Bu coğrafyada yaşayanlar hep galip gelmişlerdir. İçte ve dışta Bizans entrikalarına, her türlü kirli emeller peşinde koşanlara ders vermişlerdir. Etnik kökeni, dini, mezhebi, dili, ırkı ne olursa olsun, hep şehitlerini birlikte yaşama arzusu için vermiştir. Kültürlerin, medeniyetin, yeniliğin kökleşmesi, kadim toplumsal hafızaların korunması için çaba harcamıştır. Daima birlik, beraberlik, bütünleşme, toplumsallaşma peşinde yürümüştür. Dirlik ve düzenliğin muhafazası için bu kutsal toprakları kanları ile sulamıştır. Kendini toplumun refah ve mutluluğuna adamış olup bireysel çıkarlarını göz ardı etmiştir. Kutsal davaları için şehit düşenlerin ruhu şad olsun.

​Kendi çıkarı için yaşamayı; ruh ve vicdanı, ortak aklı, sağduyusu, atalarından gelen ananesi, geleneği, kültürü engellemiştir. Hep ortak aklın ve toplum vicdanının sesini dinlemiştir. Hiç bir zaman "ben yoksam, dünya da yok olsun" dememiştir. Fikir, tavır ve duruşlarında; hoşgörüyü, nezaketi, şefkati, merhameti esas almıştır. Kurduğu devlet yapısı ile tutsaklarına bile insanca muamele etmiştir. Her zaman kendi dışındakileri de insan olarak düşünmüş ve görmüştür. Bu gün içimize sokulmaya çalışılan fitne, fesat, ayrılık tohumları ekmeye çalışanlar hezimete uğramaya mahkumdurlar. Çünkü dünya döndükçe iyilik ve kötülüğün mücadelesinin süreceği muhakkaktır. Ama daima iyilik ve iyi insanlar anılacaktır. Kötülükler ve kötü insanlar ise barbarlık, vandallık ve vahşetleri ile nefretle anılacaklardır.

​İnsanlar ve onların emek ve hizmetlerini, yeryüzü nimetlerini sadece kendileri için  yaratıldığını sananlar… Ve işte onlar, kendileri dışındaki bütün insanları kul, köle gibi gören emperyalizmin ve vahşi sömürgeciliğin temsilcileri ise daima hile ve tuzaklarla dolu oyunlarını sürdürmek istemektedirler. Her türlü algı operasyonu ve kara propaganda ile toplumu yönlendirmekten başka maksatları yoktur. Yalnız kendi menfaatleri vardır. Masum insanların kanları ile beslenen, kendi mutluluk erekleri için her zaman dünyayı ve masumların dünyasını karıştırmak, birbirlerine kırdırmak, kışkırtmak, kin ve nefret tohumlarıyla bölmek, ayrıştırmak, birbirlerine düşürmek peşindedirler. Mazlumlar onlar için bir oyun gereğidir. Sömürgecilerin her zaman işbirlikçileri, taşeronları, içimizdeki hainleri ve piyonları olmuştur. Ağızlarına çalınan bir parmak balla kuklacının kuklalarını oynamışlardır. Bugün de ülkemizi bölmek, parçalamak, ayrıştırmak peşindedirler.

 

 

 


​Yüce TÜRK MİLLETİ`nin öngörüsü ve önsezisi bunları açığa düşürmüştür. Bir oldukça hiçbir güç bizlerin bütünlüğünü bozamayacaktır. Bu yüce millet kendisini görünmez sanan sihirbazların, cambazların oyunlarını bozacaktır. Terörün her türlü kalleşliği ile mücadelesini, kavi duruşu, engin ve sakin ufku ile bozacak güçtedir. Boş teneke çalgılarını çok dinlemiş, seslerin uçup gittiğini, kalıcı eserlerin, insanlığın, şefkat, merhamet ve ortak aklın üstünlüğünü hep tekrarlamıştır.

Bugün bu milletin acılı gününü paylaşmak ve insanlığa hizmet için, evrensel erdemleri yüceltmek için onurlu duruşumuza bir katkı sağlamak amacıyla şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Tüm şehitlerimiz için dualarımızı yolluyoruz. Yaralılara acil ve kalıcı şifalar diliyoruz. Acılı ailelerine ve sevdiklerine sabırlar diliyoruz. Milletimizin kederinde ve sevincinde ortak olduğumuzu belirtir; tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet için daha çok çalışacağız. Milletimizin refah ve mutluluğu için daha çok çaba harcayacağız. Birbirimize daha çok sarılacağız. Birbirimizi daha çok kucaklayacağız. Birbirimizi daha çok sevip sayacağız. Daha çok kenetleneceğiz. Fikirleri olmayanlar silaha, bombaya sarılıyorlar. Yüksek ve çatlak seslerle haksızlıklarına, haklılık kazanacağını sanıyorlar. Terör tehdidiyle topluma baskı kurmaya çalışıyorlar. Korku salacağını sanarak yılgınlık, bezginlik oluşturarak emellerine kavuşmak istiyorlar. Biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Biz fikrin, ortak aklın, vicdanın, şefkat ve merhametin erdemlerine inanıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı herkesi tek ses olmaya davet ediyoruz. Teröre, baskı ve şiddete karşı dayanışmaya çağırıyoruz. Gün birlik olma günüdür. Yükselen TÜRKİYE`yi hazmedemeyenlere karşı tek yürek, tek yumruk olma günüdür.

Her türlü terörü, uşaklarını, yaltakçılarını lanetliyoruz.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI KOCAELİ ŞUBESİ


Okunma Sayısı: 41

Kocaeli Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.