ANA SAYFA   İLETİŞİM   ARAMA   genç-İMO ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA


genç-İMO Ana Sayfa

06 MAYIS 2021, PERŞEMBE   

 

ONUR YÜRÜYÜŞÜ YASAKLANAMAZ!

    Yayına Giriş Tarihi: 11.05.2019  Güncellenme Zamanı: 20.05.2019 16:46:39  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 20.05.2019 16:26:45

Stonewall ayaklanmasıyla başlayan onur yürüyüşü her sene her ülkede heyecan ve sevinçle karşılanırken, maalesef Ankara` da Valilik tarafindan çıkan bir kararla yasaklanmıştır.

ONUR YÜRÜYÜŞÜ YASAKLANAMAZ!

Stonewall ayaklanmasıyla başlayan onur yürüyüşü her sene her ülkede heyecan ve sevinçle karşılanırken, maalesef   Ankara` da Valilik tarafindan çıkan bir kararla yasaklanmıştır. 

ODTÜ Rektörlüğü, Ankara Valiliği`nin 18 Kasım 2017 tarihli kararını gerekçe göstererek 7-12 Mayıs tarihleri arasındaki tüm LGBTİ+ etkinliklerini yasakladı ve Uluslararası Af Örgütü, yasağa ilişkin acil eylem çağrısında bulundu.

ODTÜ icerisinde, hiçbir mantıklı açıklaması bulunmayan bu karara karşı eylem yapan öğrencilere sert müdahelede bulunan polis, aralarinda genç-İMO`lu arkadaşlarımızın da bulunduğu 17 kişiyi gözaltına almıştır. Üniversite içerinde polisin bulunması meşrulaştırılmıştır. bunun sonucunda ise aşırı boyutlara varan şiddetle ogrenciler karsi karsiya kalmistir.

Başta üniversiteye polisin girmesini isteyen, öğrencilere plastik mermi sıkılmasına ve öğrencilerin darp edilerek gözaltına alınmasına müsade eden rektör olmak üzere YÖK ve diğer tüm antidemokratik kurumları bunun sorumlusu olarak görüyoruz.

Onur yürüyüşü ne ODTÜ`de ne de başka bir alanda yasaklanamaz. Bizler  genç- İMO ailesi olarak ODTÜ`de Onur yürüyüşüne yapılan bu saldırıyı kınıyoruz.
                     
genç-İMO 11. DÖNEM ÖĞRENCİ KONSEYİ


Tüm Genç İMO - Basın Açıklamaları »

Bu 11.05.2019 gününden itibaren 158 defa okunmuştur.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.