TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ İMO`DA “MÜTEAHHİTLİK YÖNETMELİĞİ” SEMİNERİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 EYLÜL 2020, CUMA   

45

İMO`DA “MÜTEAHHİTLİK YÖNETMELİĞİ” SEMİNERİ

    Yayına Giriş Tarihi: 19.12.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 19.12.2019 10:16:57  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 19.12.2019 10:17:57

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, (İMO) üyelerine yönelik `Müteahhitlik Hizmetleri İçin Sınıflandırma Esaslı Yeterlik Sistemi” konulu eğitim semineri düzenlendi.

İMO Kocaeli Eğitim Salonu`nda gerçekleştirilen seminerde Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapı Denetim Şube Müdürü Hilal Esat Yorulmaz konuşmacı olarak katıldı. Yönetmeliğin Uygulaması ile ilgili olarak hazırladığı sunumu katılımcılara aktaran Yorulmaz; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Mart ayında resmi gazetede yayınlanan ve 2 Aralık`ta yürürlüğe giren  "Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelik" ile müteahhitlerin sınıflandırıldığını belirtti. Seminerde yapı müteahhitleri için yeni bir dönemi başlatan yönetmeliğin tüm detaylarına yer verildi. Yorulmaz, özel sektörde yapım işlerini yüklenecek müteahhitler için belirli ekonomik, mali, mesleki ve teknik yeterliklere sahip olması koşullarının arandığını belirtti.

Mühendisler tarafından yoğun ilgi gören seminerin bitiminde soru-cevap kısmında söz alan İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut, önce sunumu gerçekleştiren Yapı Denetim Şube Müdürü Hilal Esat Yorulmaz`a ve Yapı Denetim Şube Müdürlüğü`nde görevli İnşaat Mühendisi Rabia Cömert`e paket takdiminde bulundu. Bulut, ll müdürlüğü yetkilileri ile seminere katılan mühendislere teşekkür etti.

BULUT; "BU TÜR EĞİTİMLERİ SÜREKLİ DÜZENLEMEYİ HEDEFLİYORUZ"

Bulut  konuşmasının devamında; oda olarak üyelere yönelik birçok eğitim düzenlediklerini belirterek bu tür eğitimleri sürekli düzenlemeyi hedeflediklerini kaydetti.


Okunma Sayısı: 84

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.