TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ İMO’DAN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE ZİYARET ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

09 TEMMUZ 2020, PERŞEMBE   

42

İMO’DAN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE ZİYARET

    Yayına Giriş Tarihi: 11.11.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 11.11.2019 14:23:16  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.11.2019 14:24:10

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, üyeleri için binlerce şehidin bulunduğu Çanakkale’ye gezi düzenledi. Kocaeli’den yola çıkan inşaat mühendisi ve şubeye bağlı genç-İMO öğrencileri Çanakkale`de şehitlikleri gezme fırsatı buldu

Tarihi bilincin yaşatılması için düzenlenen kültür turunda rehberler eşliğinde Gelibolu sahilden başlayan gezi, Seyit Onbaşı, Şehitler Abidesi, Ecebat Parkı, Yahya Çavuş Şehitliği, Mecidiye Şehitliği, Şahindere Sargı Yeri, Zığındere Sargı Yeri, 57. Piyade Alayı, Conk Bayırı, Alçıtepe Köyü gezileri ile devam etti. İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut, geziyi ülkenin kuruluşunda önemli bir zafer kazanan Çanakkale şehitlerinin bıraktığı Milli Mücadele mirasının yerinde incelenip Çanakkale ruhunun önemini daha iyi anlatmak ve yaşatmak için düzenlediklerini belirtti.

DUYGUSAL ANLAR YAŞADILAR
Büyük ilgi gören şehitlik gezisinde katılımcılar, Türk ve Dünya tarihinin en önemli mücadelesini yerinde dinleyerek duygusal anlar yaşadılar. İlk kez şehitliği görme fırsatı bulan katılımcılar, Çanakkale Şehitliğini görmek her zaman hayalleri olduğunu, ülke ve millet olarak varoluş mücadelesi vermiş olduğumuz Çanakkale savaşının yapıldığı mukaddes toprakları gezip gördükleri için manevi duygularının arttığını belirten üyeler İnşaat Mühendisleri Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut`a böyle anlamlı bir gezi düzenledikleri için teşekkür ettiler.


Okunma Sayısı: 9

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.