NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO’NUN DEPREM YÖNETMELİĞİ SEMİNERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

20 AĞUSTOS 2019, SALI   

45

İMO’NUN DEPREM YÖNETMELİĞİ SEMİNERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

    Yayına Giriş Tarihi: 21.01.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 21.01.2019 15:25:04  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 21.01.2019 15:40:30

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi tarafından Uygulamalı Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği eğitim semineri düzenlendi.

9-10-17 Ocak 2019 tarihlerinde KOTO Meclis Salonu`nda gerçekleştirilen seminerin birinci aşaması Dr. Volkan Kalpakcı tarafından Zemin Mekaniği ve Temel Mühendisliği`nin İncelenmesi bölümü ile başladı.

Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018 Eğitimlerinin ikincisi ise, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Anıl Dindar ve Dr. Öğr. Üyesi Ülgen Mert Tuğsal`ın sunumlarıyla, yine yoğun katılımla gerçekleşti. Özellikle inşaat mühendisleri ve mimarların ilgiyle takip ettiği seminerin ikinci aşamasında ise Göre

Deprem Yükleri ve Analiz Yöntemleri

Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği  ve Betonarme sistemlerin modellenmesi, analizi ve boyutlandırılması konuları ele alındı.

Çok sayıda inşaat mühendisinin katıldığı seminerde TMMOB  İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut da söz alarak, katılımcıları selamladı ve ‘Türk Bina Deprem Yönetmeliği`nin önemine vurgu yaptı. Bulut, "Kocaeli Şubesi olarak  üyelerimize yönelik bilgilendirme toplantıları ve eğitim seminerleri veriyoruz. Üyelerimizin mesleki açıdan gelişimlerine katkıda bulunmak için, konusunda uzman akademisyenlerin değerli katkılarıyla bu tür eğitim programlarının hız kesmeden devam edecektir. Bugün seminerimize katılım sağlayan tüm üyelerimize katılım belgesi verilecektir" dedi.

Soru-cevap bölümüyle devam eden seminerin ardından İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut katkılarından dolayı Dr. Volkan Kalpakcı,  Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Anıl Dindar ve Dr. Öğr. Üyesi Ülgen Mert Tuğsal`a teşekkür etti.


Okunma Sayısı: 45

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır