NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ YENİ `SU YALITIMI YÖNETMELİĞİ` DETAYLARI KOCAELİ İMO’DA ANLATILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 MAYIS 2019, PERŞEMBE   

31

YENİ `SU YALITIMI YÖNETMELİĞİ` DETAYLARI KOCAELİ İMO’DA ANLATILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 30.11.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 30.11.2018 12:44:53  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 30.11.2018 12:48:55

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi tarafından Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği (BİTÜDER) ile ortaklaşa düzenlenen seminer 28 Kasım’da İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Eğitim Salonu’nda gerçekleşti.

"Binalarda Su Yalıtımı ve Kalite Denetimi" konulu eğitim seminerinde, BİTÜDER Genel sekreteri Meltem Yılmaz, Su Yalıtımı konusuyla ilgili mevcut mevzuat, malzeme ve uygulama kalitesi, kalite denetimi gibi konu başlıklarını detaylı sunumlarla katılımcılara anlattı. Statik hesapların deprem risklerine göre yapılmasının tek başına yeterli olmayacağını belirten Meltem Yılmaz binanın ekonomik ömrü boyunca, yapı güvenliğinin korunması gerektiğine dikkatleri çekti. İnşaat Mühendisleri odası Kocaeli Şubesi katıldığı seminerde, yeni "Su Yalıtım Yönetmeliği"nin içeriğinin yanı sıra, Su Yalıtımı ile ilgili diğer mevcut mevzuatlar, uygulamalar, kullanılan malzemeler ele alındı. Ağırlıklı olarak yeni yönetmeliğin projelere getirdiği yeni tasarım ve uygulama kuralları paylaşıldı.

İnşaat Mühendisleri Odası Şube Sekreteri Berkay Güngör yaptığı açıklamada, 27.10.2017`de Resmi Gazetede Yayınlanan "Binalarda Su Yalıtım Yönetmeliği"nin getirdiği yenilikler konusunda üyelerini bilgilendirmek amaçlı  Bitüder, firması ile bu ortaklaşa semineri düzenlediklerini belirtti.

Binalarda su yalıtım eksikliğinden kaynaklanan olumsuz örneklere yer verilen seminerde, sahada karşılaşılan problemler tartışıldı, son bölümünde ise katılımcıların soruları da yanıtlandı.


Okunma Sayısı: 21

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır