NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ İSU’NUN YATIRIMLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYOR ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 NİSAN 2019, ÇARŞAMBA   

39

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ İSU’NUN YATIRIMLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

    Yayına Giriş Tarihi: 13.11.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 13.11.2018 11:59:08  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 13.11.2018 12:01:05

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan örnek yatırımlar, meslek odaları ve genç mühendisler tarafından yakından takip ediliyor. İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kocaeli Şubesi Yönetimi ve üniversitede okuyan genç üyeleri İSU Genel Müdürlüğü’nün hayata geçirmiş olduğu ve şehre dokunan projelerini yerinde inceledi.

İMO Kocaeli Şubesi, Genç İnşaat Mühendisi adaylarına yönelik, sahada mesleki tecrübe kazanmalarını sağlamak amacıyla İSU yatırımlarını kapsayan bir "Teknik Gezi" düzenlendi. "Teknik Gezi"ye İMO Başkanı Tolga Ok ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Genç İMO üyeleri olmak üzere 33 kişilik bir heyet katıldı. Heyet, ilk olarak, çalışmaların tek merkezden yürütüldüğü; Kurumun, araç ve malzeme üssü olan İzmit Lojistik Merkezini ziyaret etti. İMO üyeleri, daha sonra İSU`nun atık su arıtma tesislerinden çıkan çamuru bertaraf etmek ve bununla beraber enerji maliyetlerini aşağıya çekmek için inşa ettiği Başiskele Kullar Çamur Yakma ve Enerji Üretim Santraline geçerek incelemelerde bulundular.

 

GENEL SEKRETER İLHAN BAYRAM TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

İMO Yönetimi ile Genç İMO üyeleri son olarak Uluslararası Standartlarda inşa edilen ve özellikli analizler yapılabilen, Türkiye`deki birçok su kanal idaresi tarafından referans alınan Merkez Laboratuvarını gezdi. İçme suyu, atık su ve mikrobiyoloji laboratuvalarını inceleyen ve yöneticilerden bilgi alan İMO üyelerine, burada aynı zamanda inşaat mühendisi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Genel Sekreter Yardımcısı Alaeddin Alkaç ile bir araya geldiler. Genç İMO üyeleri  ile bir süre görüşen Genel Sekreter Bayram, KBB ve İSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan örnek yatırımlar ile tecrübelerini paylaştı.

 

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN YATIRIMLARA TAM NOT

İMO Yönetimi ile Genç İMO üyeleri, Kocaeli`de altyapı ve modern işletmecilik konusunda takdire şayan bir hizmet yürüten İSU`nun, şehre yeni bir özellik ve kalite katan, altında ehil ellerin imzası bulunan yatırımlara tam not verdiler. Genç İnşaat Mühendisi adayları yatırımlarda son teknolojinin kullanılmasının şehrin altyapı ve üstyapı ihtiyaçları açısından sevindirici olduğunu bu gezinin kendilerini geliştirme noktasındaki hedeflerine bir ışık tutacağını belirttiler. Şehrin emin  ellerde olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını da belirten genç mühendisler , bu şehir için her zaman artan bir heyecanla güzel işler çıkarmak için çalışacaklarını söylediler. Gezinin sonunda heyet, gezi sırasında kendilerine eşlik eden İSU Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.


Okunma Sayısı: 39

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır