NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO’NUN “BİLİRKİŞİ TEMEL EĞİTİMİ”NE YOĞUN İLGİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 NİSAN 2019, ÇARŞAMBA   

10

İMO’NUN “BİLİRKİŞİ TEMEL EĞİTİMİ”NE YOĞUN İLGİ

    Yayına Giriş Tarihi: 07.11.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 07.11.2018 00:53:43  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 07.11.2018 10:12:32

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi tarafından altıncı kez düzenlenen “Bilirkişilik Temel Eğitimi Kursu” 1-4 Kasım 2018 tarihlerinde şubenin eğitim salonunda gerçekleştirildi.

Üyelerin, mesleki gelişimlerini sağlamaları ve meslek alanında yaşanan gelişmeleri takip edebilmeleri amacıyla düzenlenen kursa talep oldukça fazlaydı.

Eğitiminde Yargılama hukukuna ilişkin ilkeler, ispat hukukuna ilişkin temel kavramlar, rapor yazımı usul ve esasları konuları Avukat Dr. Ersan Atalay tarafından, Uygulama esasları Yar. Doç. Dr. Adnan Öner tarafından anlatıldı. Kursta ayrıca TMMOB ve Oda mevzuatı ile bilirkişilik kavramı ve ilkeleri; bilirkişiliği gerekli kılan haller; bilirkişinin seçimi, bilirkişi kurulu, üye sayısı; bilirkişilik yapamayacak olanlar; bilirkişilik kurulunun raporunun hazırlanması; bilirkişi incelemesi, bilirkişiye sorulacak ve bilirkişiden istenecek hususlar; bilirkişinin hukuki ve cezai sorumlulukları; Kamulaştırma Kanunu, İmar Kanunu konularında eğitim verildi.

ALTINCI KEZ DÜZENLENDİ

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi tarafından açılan Bilirkişi Temel Eğitimine çok fazla talep olduğundan "Bilirkişi Temel Eğitimi"ni altıncı kez düzenlediklerini belirten şube yetkilileri, eğitimin kendileri için önemli olduğunu belirttiler. Bilirkişi Kanunu gereğince bilirkişi olma şartlarından bir tanesinin Bilirkişi Temel Eğitimi alma zorunluluğu olduğunun belirtildiği kursta bilirkişi faaliyetinde bulunacaklara 5-30 Kasım 2018 tarihlerinde başvuruların başlayacağı bilgisi de aktarıldı.


Okunma Sayısı: 37

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır