NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO’DA İDECAD BETONARME 8.6 EĞİTİMİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 MART 2019, CUMARTESİ   

47

İMO’DA İDECAD BETONARME 8.6 EĞİTİMİ

    Yayına Giriş Tarihi: 24.10.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 24.10.2018 17:02:13  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 24.10.2018 17:02:57

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kocaeli Şubesi, betonarme analiz programı için kullanılan ideCAD Betonarme 8.6 yazılımına ilişkin eğitim semineri düzenledi.

İMO Kocaeli Şubesi, proje çizimleri ve statik hesaplamalar için kullanılan ideCAD Betonarme 8.6 yazılımına ilişkin 15 Ekim ve 22 Ekim tarihlerinde 2 günlük eğitim semineri düzenledi. Şube konferans salonunda başlayan ve İnşaat Mühendisi Berat Denli tarafından verilen seminere, şube üyeleri ve inşaat mühendisliği bölümünde okuyan genç mühendis adayları katıldı. Denli, inşaat mühendislerinin betonarme yapılar için kullandığı statik analiz programlarından biri olan  ideCAD Betonarme 8.6 yazılımı konusunda bilgiler verdi. İdecad`ın betonarme üst yapıların statik hesapları ve çizimlerin hazırlanmasını içeren betonarme analiz programı olduğunu hatırlatan Denli, İdecad kullanıcılarına ve İdecad`ı kullanmak isteyenlere, programın sunduğu olanakları ve bilgileri aktardı. Denli, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ile ortaklaşa düzenledikleri eğitim seminerlerini sürdüreceklerini söyledi.

Katılımın yoğun olduğu eğitim seminerinde, İdecad statik programı hakkında genel bilgiler, İdecad statik programı arayüzü, kolon ve poligon kolon tanımlama, perde tanımlama, kiriş tanımlama, döşeme tanımlama, ikinci gün ise güçlendirme projesi ve performans analizi rapor ve çizimleri, istinat duvarı tanımlama konularında bilgiler verildi.


Okunma Sayısı: 29

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır