NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İNŞAAT MÜHENDİSİ GÖZÜNDEN ZEMİN ETÜTLERİ SEMİNERİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 MART 2019, CUMARTESİ   

18

İNŞAAT MÜHENDİSİ GÖZÜNDEN ZEMİN ETÜTLERİ SEMİNERİ

    Yayına Giriş Tarihi: 18.10.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 02.11.2018 22:36:39  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 18.10.2018 13:56:36

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi üyeleri için `İnşaat Mühendisi Gözünden Zemin Etütleri Semineri` düzenledi. Ücretsiz olarak düzenlenen seminere katılım oldukça yoğundu.

Seminer, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Utkan Mutman tarafından verildi. Yaklaşık 3 saat süren eğitimde inşaat mühendisleri için gerekli olan zemin etütlerinin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bilgi aktaran Mutman  ayrıca zemin etütlerinin inşaat mühendisliği açısından nasıl olması gerektiği, zemin etütlerinin aşamaları, kategorilere göre zemin etütlerinin planlanması, gözlem çukuru ve sondaj noktalarının yerlerinin ve derinliklerinin belirlenmesi, arazi ve laboratuvar deneyleri, TBDY2018`e uygun olarak İnşaat Mühendisleri Odası`nın yayınladığı "Zemin Etüdü El Kitabı" içeriği hakkında bilgiler ve veri raporu ile geoteknik raporu arasındaki farklar ve hazırlanmalarında  dikkat edilecek hususlar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 

EĞİTİMLER HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK

Mutman seminer sonunda yaptığı konuşmasında, mühendislerin mesleki açıdan gelişimlerine katkıda bulunmak için, konusunda uzman akademisyenlerin değerli katkılarıyla bu tür eğitim programlarının hız kesmeden devam edeceğini belirtti ve katılımcılara teşekkür etti.

 

 


Okunma Sayısı: 38

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır