NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO YOĞUN İLGİ ÜZERİNE 5. KEZ TEMEL BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ DÜZENLEDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 NİSAN 2019, PAZAR   

10

İMO YOĞUN İLGİ ÜZERİNE 5. KEZ TEMEL BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ DÜZENLEDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 01.08.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 01.08.2018 15:44:44  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 01.08.2018 15:46:51

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, yoğun ilgi üzerine beşinci kez Bilirkişilik Temel Eğitimi düzenledi. Eğitime inşaat mühendislerinin yanı sıra diğer meslek grupları da katılım sağladı.

Bilirkişilik Kanunu kapsamında "Bilirkişilik Yönetmeliği"nde yapılan değişiklik nedeniyle "Temel Bilirkişilik Eğitimi" konusunda Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmesi üzerine İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, "Temel Bilirkişilik Eğitimi" nin beşincisini geçtiğimiz hafta tamamladı.  İMO Kocaeli Şubesi Eğitim Salonu`nda 4 gün süren eğitim Yard. Doç Dr. Adnan Öner ve Dr. Av. Ersan Atalay tarafından verildi.

YOĞUN İLGİ

Yoğun ilgi üzerine beşincisini düzenlediklerini belirten İnşaat Mühendisleri Odası yetkilileri; Bilirkişilik Yönetmeliği hükümlerine göre, her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için Bilirkişilik Temel Eğitimi alma ve sertifika sahibi olma şartının getirildiği ve Bilirkişilik Temel Eğitimi, 5 yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler tarafından alınacak olan ve bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesi ile ilgili temel, teorik ve pratik bilgileri kapsayacak bir eğitim programı olduğu açıklamasında bulundular.

Bilirkişilik temel eğitim programını tamamlayanlara, sertifika verilecek ve sertifika sahibi olanlar, kendi bölgelerindeki Adli ve İdari Yargı Komisyon Başkanlıkları tarafından yapılan ilandaki diğer şartları da taşımaları halinde, bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir.


Okunma Sayısı: 36

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır