NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO’DA YAĞMUR SUYU TOPLAMA SİSTEMLERİNDE HİDROLİK HESAPLAR KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 OCAK 2019, CUMARTESİ   

10

İMO’DA YAĞMUR SUYU TOPLAMA SİSTEMLERİNDE HİDROLİK HESAPLAR KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 16.01.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 16.01.2018 12:05:15  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 16.01.2018 12:07:07

İMO Kocaeli Şubesi tarafından, `Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Toplama Sistemlerinde Hidrolik Hesaplar` konulu seminer, Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Hidrolik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mücahit OPAN’nın sunumuyla gerçekleştirildi.

Toplam 7 saat ve 2 günden oluşan eğitimde, atıksu ve yağmursuyu toplama hatlarında kullanılan İller Bankası Yönetmeliği hakkında genel bilgi verildikten sonra, yönetmelikte kullanılan nüfus hesapları, boru çaplarına bağlı olarak eğim şartları, baca tipleri, kullanılan malzemeler, hidrolik yöntemler, tablolar ve grafikler ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmiştir. Teorik bilgilendirmeler ardından toplama hatları için uygulamalar, uygulamalarda karşılaşılan özel durumlar ve zorluklarla ilgili örnekler irdelenmiştir.

Şubenin Eğitimlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Utkan Mutman kamu ve özel sektörde konuyla yakından ilgilenen meslektaşlarının konu ile ilgili bilgi edinmeleri ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunmaları için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.
 
Görüş ve önerilileri ile karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden seminer kamu ve özel sektörde görev alan inşaat mühendislerinin katılımı ve ilgisi yoğun oldu.  Seminerden oldukça memnun kalan katılımcılar İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok ve yönetimine bu bilgilendirme seminerinden dolayı teşekkür ettiklerini ifade ettiler.


Okunma Sayısı: 51

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır