NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ KOCAELİ İMO, BİTİŞİK NİZAM BETONARME YAPILARDA ÇARPIŞMA ETKİSİ KONULU SEMİNER DÜZENLEDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 OCAK 2019, CUMARTESİ   

13

KOCAELİ İMO, BİTİŞİK NİZAM BETONARME YAPILARDA ÇARPIŞMA ETKİSİ KONULU SEMİNER DÜZENLEDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 17.11.2017 00:00   Güncellenme Zamanı: 17.11.2017 15:53:50  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 17.11.2017 15:56:57

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, ‘Bitişik Nizam Betonarme Yapılarda Çarpışma Etkisi ve Zaman-Frekans Alanında Performans Analizleri” konulu semineri ile üyelerini bilgilendirdi.

İMO Kocaeli Şubesi, Bitişik Nizam Betonarme Yapılarda Çarpışma Etkisi ve Zaman-Frekans Alanında Performans Analizlerini İnş. Yük. Müh. Ömer Fatih SAK`ın gerçekleştirdiği seminer ile üyelerine aktardı. İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi hizmet binasında gerçekleşen seminerde İnş. Yük. Müh. Ömer Fatih SAK, bitişik nizam olarak inşaa edilen yapılar arasında yüksekliğe bağlı olarak belirli mesafelerde düşey deprem derzlerinin nasıl konulması gerektiğini Türk Deprem Yönetmeliği ile anlattı.

Sak, "Şehirlerimizde birbirine bitişik şekilde inşaa edilmiş çok sayıda betonarme yapı bulunmaktadır. Bu yapıların bir kısmında deprem derzleri olmasına rağmen bir kısmı tamamen bitişik olarak inşaa edilmiştir. Deprem bölgelerinde yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik bu tip yapılar için belirli yükseklikler için belirli mesafelerde deprem derzleri konulması şartıyla hesap yapılmasını öngörmektedir." dedi.  

İnşaat Mühendisi Bekir Güre`nin öncülüğünde gerçekleşen seminerde açıklama yapan Güre, oda üyeleri ve bu sektöre yeni giren mühendisler için bilgilendirme seminerlerini gerçekleştirdiklerini ve bugünkü seminerlerinde ise Bitişik Nizam Betonarme Yapılarda Çarpışma Etkisine değindiklerini belirtti. Güre, "Sayın hocamız Ömer Fatih Sak`a değerli bilgilerini bizimle paylaştığı için ve seminere katılan üyelerimize çok teşekkür ederiz" dedi.


Okunma Sayısı: 50

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır