NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ KOCAELİ İMO’DAN BURSA`YA KÜLTÜR GEZİSİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 HAZİRAN 2018, PAZARTESİ   

30

KOCAELİ İMO’DAN BURSA`YA KÜLTÜR GEZİSİ

    Yayına Giriş Tarihi: 02.06.2017   Güncellenme Zamanı: 02.06.2017 17:27:37  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 02.06.2017 17:35:36

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Türkiye`nin tarihi dokusuna sahip şehirlerini görmek amacıyla geziler düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda şube üyeleri Osmanlı`nın başkentlerinden Bursa`ya tarihi gezide bulunarak, Türk kültür, sanat ve estetik anlayışındaki değişim ve sürekliliğe ilişkin kanıtları yerinde görüp, inceleme fırsatı buldular.

TARİHİ MEKANLAR GEZİLDİ

Gezi rehberi Çağatay Erentürk ile tarihi keşifler yapan İMO üyeleri, türbe ve camileri gezdi. Üyeler Tophane`den başlayan ve dünya tarihi miras alanları içinde yer alan, Kozahan, Ulu Camii, Yeşil Camii, Emir Sultan Camii ve İpekçiler Çarşısı, Orhangazi ve Osmanbey Türbeleri`ni inceleyerek, Unesco Dünya Tarihi mirası olarak onaylanan Cumalıkızık Köyü`ne gitti.

ORUÇLARINI AÇTILAR

Gezide kafile başkanlığını İnşaat Mühendisi Behra Sayan yaptı. Sayan yaptığı açıklamada, "Üyelerimiz ve aileleri için günü birlik düzenlediğimiz sosyal ve kültürel gezimizi Unesco Dünya Mirası Listesi`ne giren Osmanlı`nın başkentlerinden Bursa`ya düzenledik. Üyelerimiz şehrin belli başlı mimari ve kültürel yerlerini gezerek geçmişe yolculuk yapma fırsatı buldular. Bursa`da farklı tarihi ve kültürel mekanları gezerek iyi zaman geçirdiler. Gezimiz iftar yemeğinin yenmesinden ardından son buldu. Bu gezinin gerçekleşmesini sağlayan Şube Başkanımız Tolga Ok`a şahsım ve katılımcılar adına teşekkür ederim." dedi.

 

 


Okunma Sayısı: 42

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır