NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ KOCAELİ VERGİ DAİRESİ, “VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON FIRSAT KAMPANYASI” İÇİN İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI İLE BİR ARAYA GELDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 HAZİRAN 2018, PAZARTESİ   

14

KOCAELİ VERGİ DAİRESİ, “VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON FIRSAT KAMPANYASI” İÇİN İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI İLE BİR ARAYA GELDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 23.05.2017   Güncellenme Zamanı: 23.05.2017 12:27:41  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 23.05.2017 13:42:17

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Hakkında `Son Fırsat` Hatırlatılması Kapsamında İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube`sinde Toplantı Düzenledi.

6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hakkında `Son Fırsat` hatırlatılması kapsamında Vergi Dairesi Başkanı Halil İbrahim TEMİZ ve Grup Müdürleri İskender BAHÇEBAŞI, Levent ŞENSOY ve Mustafa KÜÇÜKBALKAYA "Yapılandırmada Son Fırsat" kapsamında TMMOB`ye bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi, Jeoloji Mühendisleri Odası Kocaeli Temsilciliği ve Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Kocaeli Temsilciliği başkanları ile İnşaat Mühendisleri Odası`nda bir araya gelerek kanunun getirdiği imkanlar hakkında bilgi verdi.

Toplantıya İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga OK, Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Prof. Dr. Kamuran ÖZTEKİN, Jeoloji Mühendisleri Odası Kocaeli Temsilciliği Başkanı Niyazı Temizkan ve Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Kocaeli Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Cuma ÖZDEMİR katıldılar.

 

Ziyarette, "Yapılandırmada Son Fırsat" kapsamında mükelleflerin 6736 sayılı Kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edebilmesi için 31 Mayıs tarihine kadar taksit ödemelerinin yapılmasının büyük önem taşıdığı, kanundan yararlanabilmek için getirilmiş olan önemli şartlardan birinin ilk iki taksitin süresinde ödenmesi olduğu, kanun hükümlerine göre vergi borçlarını yapılandıran mükelleflerin peşin veya ilk iki taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs tarihi bitimine kadar yapmaları gerektiği belirtilerek, özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan kanundan yararlanmak için tanınmış olan bu son şansın kaçırılmaması gerektiği hakkında bilgi verildi.

Ziyaretin sonunda "Yapılandırmada Son Fırsat" hatırlatılması yönünde tüm mühendislere duyuru yapılması yönünde görüş birliğine varıldı.


Okunma Sayısı: 137

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır