NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO ÜYELERİNE ISI YALITIMI SEMİNERİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 NİSAN 2018, PAZARTESİ   

44

İMO ÜYELERİNE ISI YALITIMI SEMİNERİ

    Yayına Giriş Tarihi: 18.05.2017   Güncellenme Zamanı: 18.05.2017 10:44:14  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 18.05.2017 10:46:54

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Meslek içi Eğitimleriyle ilgili olarak 15 Mayıs 2017 tarihinde İMO Kocaeli Şube Eğitim Salonu’nda “Isı Yalıtımı” semineri düzenledi. Eğitim sunumunu Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Taner Yıldırım’ın yaptığı “Isı Yalıtımı” konulu seminere üyelerin ilgisi büyük oldu. Seminerde Isı Yalıtım Uygulamaları ve Isı Yalıtım Malzemeleri şeklinde iki bölümde sunum yapıldı.

Yıldırım, yalıtımda temel ilkeler, binalarda enerji performansı ısı ve sıcaklık ilişkisi, yapı elemanlarında ısı transferi, uygulama esasları hakkında ve malzeme konusunda geniş bilgiler aktardı.  Yıldırım, "Bu eğitimler sayesinde karar vericiler ve şantiye sorumlularının sistem ürünlerini "doğru" şekilde seçmelerine katkıda bulunuluyor. Böylelikle "doğru" tasarım ve uygulama aşamalarında yapılacak "doğru" kontrollerin faydası ile daha güvenilir yalıtım uygulamalarının ortaya çıkmasına da katkı sağlamış oluyoruz" açıklamasında bulundu.

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Eğitim Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Utkan Mutman yaptığı açıklamada, "Üyelerimiz ve yeni mühendis olarak bu sektöre giren arkadaşlarımız için bilgilendirme seminerlerini gerçekleştiriyoruz. Günümüzde bilgiyi eğer birileriyle paylaşırsanız değer kazanır. Bizde istedik ki burada bilgilerimizi paylaşalım. Bugünkü seminerimizde ısı yalıtımının önemine değindik. Sayın  hocamız Salih Taner Yıldırım`a değerli bilgilerini bizimle paylaştığı için ve seminere katılan üyelerimize teşekkür ederim" dedi.


Okunma Sayısı: 36

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır